CASA GOSPODINELOR
Bine ai venit!
Clubul Gospodinelor te invita sa i te alaturi!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CASA GOSPODINELOR
Bine ai venit!
Clubul Gospodinelor te invita sa i te alaturi!
CASA GOSPODINELOR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ora exacta
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Stop 5 minute - Anunturi-
Cine este conectat?
În total sunt 6 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 6 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 50, Mier Iun 14, 2017 5:10 am
Ultimele subiecte
» La o cafeluta
Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 EmptyLun Iul 01, 2013 1:54 am Scris de lili

» Ce mai gatim-2-
Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 EmptyLun Iul 01, 2013 1:53 am Scris de lili

» Negresa cu stafide
Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 EmptySam Mar 16, 2013 4:49 am Scris de lili

» Meniu Craciun 2011
Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 EmptyJoi Ian 05, 2012 2:51 am Scris de lili

» Cartofi "Jos Basescu"
Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 EmptySam Dec 17, 2011 11:41 pm Scris de lili

» Torturi pentru femei, fete -Poze luate de pe internet -
Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 EmptyDum Dec 11, 2011 9:45 am Scris de lili

» Turta dulce
Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 EmptyMar Dec 06, 2011 10:51 pm Scris de lili

» Mititei din carne de porc facuti acasa
Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 EmptyMar Dec 06, 2011 10:46 pm Scris de lili

» Coronita de Craciun pentru usa- Realizata de Emma
Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 EmptyVin Dec 02, 2011 10:46 am Scris de lili

Calendar ortodox
Sponsori
Create your own banner at mybannermaker.com! Photobucket
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vizitatori

counter globe
widgeo.net

Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24

In jos

Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24 Empty Inghetata cu biscuiti ....Reteta de la mamitu_24

Mesaj Scris de lili Mar Aug 03, 2010 1:21 am

100 g biscuit5 oua
250 g zahar
3 linguri defaina
6 linguri cu nuca macinata
300ml lapte
500ml frisca
2 plicuri zahar vanilat1 lingurita de nes
1 lingura de cacao
100g biscuiti simpli
100g biscuiti cu cacao
50g ciocolata menajera
MOD DE PREPARARE
Freci galbenusurile cu zaharul,apoi adaugi faina si laptele ,dupa care firbi compoziti ape baie de aburi pana se ingroasa.,o dai deoparte o lasi la racit dupa care adaugi zaharul vanilat ,albusul batuta spuma,nuca macinata si frisca batuta.
Imparti compozitia in 2 parti egale intruna pui nesul ira in celalata cacao,intrun vas dreptunghiular asezi un strat de biscuiti ccu cacaoo parte cu crema de nes,un strat de biscuiti simpli si un strt de crema de cacao si tot asa si ba gati la congelator 4 ore.dupa care taiati dupa forma biscuitilor si turnati ciocolata topita pe baie de aburi cu o lingura de apa,
POFTA BUNA!!!!!!!1
lili
lili
Admin

Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 1526
Puncte : 13220
Reputatie : 7
Data nasterii : 30/10/1970
Data de inscriere : 14/02/2009
Varsta : 53
Localizare : Dej

http://liligospodini.blogspot.com/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum