CASA GOSPODINELOR
Bine ai venit!
Clubul Gospodinelor te invita sa i te alaturi!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CASA GOSPODINELOR
Bine ai venit!
Clubul Gospodinelor te invita sa i te alaturi!
CASA GOSPODINELOR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ora exacta
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Stop 5 minute - Anunturi-
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 50, Mier Iun 14, 2017 5:10 am
Ultimele subiecte
» La o cafeluta
6 soluţii rapide pentru nasul înfundat EmptyLun Iul 01, 2013 1:54 am Scris de lili

» Ce mai gatim-2-
6 soluţii rapide pentru nasul înfundat EmptyLun Iul 01, 2013 1:53 am Scris de lili

» Negresa cu stafide
6 soluţii rapide pentru nasul înfundat EmptySam Mar 16, 2013 4:49 am Scris de lili

» Meniu Craciun 2011
6 soluţii rapide pentru nasul înfundat EmptyJoi Ian 05, 2012 2:51 am Scris de lili

» Cartofi "Jos Basescu"
6 soluţii rapide pentru nasul înfundat EmptySam Dec 17, 2011 11:41 pm Scris de lili

» Torturi pentru femei, fete -Poze luate de pe internet -
6 soluţii rapide pentru nasul înfundat EmptyDum Dec 11, 2011 9:45 am Scris de lili

» Turta dulce
6 soluţii rapide pentru nasul înfundat EmptyMar Dec 06, 2011 10:51 pm Scris de lili

» Mititei din carne de porc facuti acasa
6 soluţii rapide pentru nasul înfundat EmptyMar Dec 06, 2011 10:46 pm Scris de lili

» Coronita de Craciun pentru usa- Realizata de Emma
6 soluţii rapide pentru nasul înfundat EmptyVin Dec 02, 2011 10:46 am Scris de lili

Calendar ortodox
Sponsori
Create your own banner at mybannermaker.com! Photobucket
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vizitatori

counter globe
widgeo.net

6 soluţii rapide pentru nasul înfundat

2 participanți

In jos

6 soluţii rapide pentru nasul înfundat Empty 6 soluţii rapide pentru nasul înfundat

Mesaj Scris de lili Mier Dec 08, 2010 12:08 am

Ai răcit şi eşti în faza cu nasul înfundat? Nu ştii ce remedii să mai aplici ca să poţi respira normal? Iată câteva soluţii care acţionează rapid şi reuşesc să-ţi amelioreze problema.

1. Spray-urile nazale

Nu le folosi mai mult de trei zile, deoarece dacă abuzezi de ele pot să favorizeze contracţia vaselor de sânge şi vei obţine un efect contrar.

2. Inhalaţia cu ulei esenţial de eucalipt

Pune câteva picături în apă fierbinte, apleacă-te deasupra vasului, închide ochii şi pune un prosop pe cap. Vei constata cum se ameliorează situaţia şi poţi să respiri cât de cât normal.

3. Inhalaţie cu mălai pus pe foc

Pune pe un ochi al aragazului puţin făină de mălai şi inhalează fumul pe care-l degajă. Se repetă de câteva ori pe zi.

4. Soluţia salină

Spray-urile nazale pe bază de solţie salină eliberează sinusurile, potrivit unui studiu apărut în publicaţia Archives of Otolaryngology—Head & Neck Surgery.

5. Compresă umedă şi caldă

Aplică de câteva ori pe zi o compresă umedă şi caldă peste faţa. Te va ajuta să respiri mai uşor, deoarece va dilata capilarele şi vasele de sânge de la nivelul nasului.

6. Cremă mentolată

Foloseşte o cremă de corp care conţine camfor, euicalipt sau mentă pe care o poţi aplica pe nas.

Nu uita nici de lichidele calde! Ceaiurile medicinale şi supele calde sunt recomandate pentru ameliorarea nasului înfundat. Aşa că nu ezita să bei cât mai multe ceaiuri calde şi prepară o supă delicioasă de pui ca să o ai la îndemână.



Sursa:www.eva.ro
lili
lili
Admin

Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 1526
Puncte : 13246
Reputatie : 7
Data nasterii : 30/10/1970
Data de inscriere : 14/02/2009
Varsta : 53
Localizare : Dej

http://liligospodini.blogspot.com/

Sus In jos

6 soluţii rapide pentru nasul înfundat Empty Re: 6 soluţii rapide pentru nasul înfundat

Mesaj Scris de rami86 Dum Mar 27, 2011 3:41 pm

Eu am inceput sa fac spalaturi nazale cu apa calda si sare neiodata ,folosesc o seringa de 10ml,fara ac bineanteles .Curata sinusurile ,f.fain.
E mai greu cu perseverenta ,dar ma stradui .
Atasez un mat . de unde m-am inspirat.


http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=5074〈=RO
rami86
rami86
Bucataras incepator
Bucataras incepator

Gemeni Mistret
Numarul mesajelor : 17
Puncte : 9859
Reputatie : 1
Data nasterii : 06/06/1959
Data de inscriere : 21/11/2010
Varsta : 64
Localizare : Alexandria
Joburi/Distractii : Liber intreprinzator
Stare de spirit : Optimista

http://afacere-de-succes.blogspot.com

Sus In jos

6 soluţii rapide pentru nasul înfundat Empty Re: 6 soluţii rapide pentru nasul înfundat

Mesaj Scris de lili Lun Mar 28, 2011 10:47 am

multumim de idee...
lili
lili
Admin

Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 1526
Puncte : 13246
Reputatie : 7
Data nasterii : 30/10/1970
Data de inscriere : 14/02/2009
Varsta : 53
Localizare : Dej

http://liligospodini.blogspot.com/

Sus In jos

6 soluţii rapide pentru nasul înfundat Empty Re: 6 soluţii rapide pentru nasul înfundat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum