CASA GOSPODINELOR
Bine ai venit!
Clubul Gospodinelor te invita sa i te alaturi!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CASA GOSPODINELOR
Bine ai venit!
Clubul Gospodinelor te invita sa i te alaturi!
CASA GOSPODINELOR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ora exacta
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Stop 5 minute - Anunturi-
Cine este conectat?
În total sunt 6 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 6 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 50, Mier Iun 14, 2017 5:10 am
Ultimele subiecte
» La o cafeluta
Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana EmptyLun Iul 01, 2013 1:54 am Scris de lili

» Ce mai gatim-2-
Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana EmptyLun Iul 01, 2013 1:53 am Scris de lili

» Negresa cu stafide
Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana EmptySam Mar 16, 2013 4:49 am Scris de lili

» Meniu Craciun 2011
Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana EmptyJoi Ian 05, 2012 2:51 am Scris de lili

» Cartofi "Jos Basescu"
Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana EmptySam Dec 17, 2011 11:41 pm Scris de lili

» Torturi pentru femei, fete -Poze luate de pe internet -
Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana EmptyDum Dec 11, 2011 9:45 am Scris de lili

» Turta dulce
Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana EmptyMar Dec 06, 2011 10:51 pm Scris de lili

» Mititei din carne de porc facuti acasa
Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana EmptyMar Dec 06, 2011 10:46 pm Scris de lili

» Coronita de Craciun pentru usa- Realizata de Emma
Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana EmptyVin Dec 02, 2011 10:46 am Scris de lili

Calendar ortodox
Sponsori
Create your own banner at mybannermaker.com! Photobucket
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vizitatori

counter globe
widgeo.net

Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana

In jos

Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana Empty Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana

Mesaj Scris de lili Mar Aug 03, 2010 2:58 am

Ingrediente:
1 pachet de soia cuburi,0,500 kg ceapa,1 cub de knorr vita,3 gogosari rosii mari,1 lingura de zahar,boia dupa gust si piper la fel ,vegeta si barbeque de porc,1 lingurita busuioc uscat,1 conserva de ciuperci intregi.

Intr-o oala se pune 500 ml apa si cubul de knorr la fiert,cand clocoteste se pune pachetul de soia si se stinge,se acopera cu un capac si se lasa la umflat cca 30 de minute amestecand din cand in cand.
Ceapa se taie julien si se pune la calit in putin ulei,cand devine sticloasa se adauga gogosarii taiati julien si se acopera cu apa ,dupa ce scade apa se adauga boia soia cu tot cu zeama ce a lasat,conserva de ciuperci taiata cum vrei,apoi se adauga 4 lingurite de vegeta, 2 lingurite barbeque friptura de porc,piper,busuiocul toate acestea se mai acopera cu apa si se lasa sa fiarba pana devine un sos mai subtire ,apoi pui 1 lingura rasa de zahar si frunzele de patrunjel lasi sa mai dea cateva clocote si ii gata.

Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana 14

Tocanitza de soia cu ciuperci !....Reteta de la Barizoana 13
lili
lili
Admin

Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 1526
Puncte : 13162
Reputatie : 7
Data nasterii : 30/10/1970
Data de inscriere : 14/02/2009
Varsta : 53
Localizare : Dej

http://liligospodini.blogspot.com/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum