CASA GOSPODINELOR
Bine ai venit!
Clubul Gospodinelor te invita sa i te alaturi!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CASA GOSPODINELOR
Bine ai venit!
Clubul Gospodinelor te invita sa i te alaturi!
CASA GOSPODINELOR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ora exacta
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Stop 5 minute - Anunturi-
Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 5 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 50, Mier Iun 14, 2017 5:10 am
Ultimele subiecte
» La o cafeluta
Patru pasi esentiali pentru picioare superbe EmptyLun Iul 01, 2013 1:54 am Scris de lili

» Ce mai gatim-2-
Patru pasi esentiali pentru picioare superbe EmptyLun Iul 01, 2013 1:53 am Scris de lili

» Negresa cu stafide
Patru pasi esentiali pentru picioare superbe EmptySam Mar 16, 2013 4:49 am Scris de lili

» Meniu Craciun 2011
Patru pasi esentiali pentru picioare superbe EmptyJoi Ian 05, 2012 2:51 am Scris de lili

» Cartofi "Jos Basescu"
Patru pasi esentiali pentru picioare superbe EmptySam Dec 17, 2011 11:41 pm Scris de lili

» Torturi pentru femei, fete -Poze luate de pe internet -
Patru pasi esentiali pentru picioare superbe EmptyDum Dec 11, 2011 9:45 am Scris de lili

» Turta dulce
Patru pasi esentiali pentru picioare superbe EmptyMar Dec 06, 2011 10:51 pm Scris de lili

» Mititei din carne de porc facuti acasa
Patru pasi esentiali pentru picioare superbe EmptyMar Dec 06, 2011 10:46 pm Scris de lili

» Coronita de Craciun pentru usa- Realizata de Emma
Patru pasi esentiali pentru picioare superbe EmptyVin Dec 02, 2011 10:46 am Scris de lili

Calendar ortodox
Sponsori
Create your own banner at mybannermaker.com! Photobucket
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Vizitatori

counter globe
widgeo.net

Patru pasi esentiali pentru picioare superbe

In jos

Patru pasi esentiali pentru picioare superbe Empty Patru pasi esentiali pentru picioare superbe

Mesaj Scris de lili Lun Ian 17, 2011 7:41 am

Tanjesti dupa picioare fine? Te tot intrebi ce fac vedetele pentru a avea picioare sexy? Iti doresti sa poti purta cu incredere o fusta scurta? Stim toate ca picioarele sunt punctul slab al barbatilor, de aceea iti oferim cateva sfaturi pentru a avea o piele a picioarelor de invidiat.

1. Exfoliere sau gomaj. Primul pas pentru a obtine o piele catifelata consta in indepartarea celulelor moarte. Acest lucru se poate realiza cu ajutorul unei manusi de lufa, un burete abraziv sau o crema exfolianta. O alta calitate a gomajului este faptul ca te poate scapa de firele crescute pe sub piele. Este recomandat sa-ti faci exfoliere de maximum doua ori pe saptamana, dupa o baie fierbinte. O exfoliere excesiva iti va lasa pielea deshidratata.


2. Hidratare. Fie ca ai pielea uscata sau nu, hidratarea este foarte importanta pentru a avea un organism sanatos. Desi pare un cliseu, doi litri de apa pe zi te pot scapa de o piele uscata si de coaja inestetica de portocala. De asemenea, poti folosi si o crema hidratanta sau uleiuri de corp. In cazul unei piei foarte deshidratate se recomandata o crema puternic hidratanta.

3. Epilare. Iti poate parea un mic detaliu, insa metoda de epilare pe care o aplici iti poate oferi o piele fina sau, dimpotriva, o piele iritata cu semne greu de acoperit. Pentru o piele sensibila sau uscata cea mai buna metoda de epilare o reprezinta epilarea cu ceara de unica folosinta, crema depilatoare si aparatul de ras. Pentru o piele normala poti folosi orice metoda de epilare, inclusiv epilatorul.

4. Tonifiere. Nu putem vorbi de picioare cu adevarat frumoase fara a aduce in discutie si miscarea. O jumatate de ora de alergat sau o plimbare in parc te ajuta sa scapi de celulita si iti tonifiaza pielea.

Mici trucuri pentru a masca unele imperfectiuni

Vanataile si semnele pot fi ascunde usor cu un fond de ten cu un grad mare de acoperire, iar celulita poate fi mascata cu ajutorul unei creme autobronzante.

Sursa:http://femina.rol.ro
lili
lili
Admin

Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 1526
Puncte : 13164
Reputatie : 7
Data nasterii : 30/10/1970
Data de inscriere : 14/02/2009
Varsta : 53
Localizare : Dej

http://liligospodini.blogspot.com/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum